Bankosan Otomotiv

Bankosan Otomotiv 1995 yılında otomotiv yedek parça sektörüne hizmet vermek amacı ile kurulmuş olup, ticari hayatına Gates markasının distribütörlüğü ile başlamıştır. Zamanla, kayış ve rulman piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda, CONTINENTAL ve INA markalarını da bünyesine katarak büyüme kaydetmiştir.

2014 yılında HUTCHINSON markasının tek distribütörlüğünü alan Bankosan, markayı günümüze kadar başarılı bir şekilde Türkiye’de temsil etmektedir. Birçok yatırımlara imza atan Bankosan, 2016 yılında yeni yönetim merkezine ve deposuna taşınmıştır. Gebze de bulunan yeni lojistik merkezi, 4.000 m2 kapalı alanda faaliyet vermektedir.

Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, kendini yenileyen Bankosan, 2016 yılında OEM’e üretim yapan Kore menşeli SANGSIN BRAKE marka fren ürünlerinin distribütörlüğünü almıştır.

Bugün itibarı ile  bayiliğini yaptığı markaların, tüm Türkiye pazarında toptan satışını gerçekleştirdiği gibi, aynı zamanda da uluslararası pazarda adından söz ettiren bir firma olmuştur.

Her geçen gün gelişen pazarda yenilikleri takip ederek müşterisine sunduğu hizmet kalitesi ile Bankosan Otomotiv, özellikle tercih edilen bir firma haline gelmiştir. Kalite, dürüstlük, hizmet ve güven prensiplerini ilke edinmiş olan firmamız, sektördeki sorumluluğunun bilincindedir ve bu bilinç ile yoluna devam etmektedir.